Велике будівництво Україна - А в нашому дворі... Майбутнє починається сьогодні!

Велике будівництво - погляд у майбутнє.

Життя прекрасне, і кожному з нас хочеться встигнути якомога більше. Хочеться дихати на повні груди. Для цього ми створюємо навколо себе комфорт і зручність - в одязі, в справах, на роботі і вдома. Вулиця, район і місто, де ми живемо - не виняток. І тому, паралельно з проектом "Велике будівництво", ми запускаємо наш технічний інформаційний портал "Будуємо в-місці - безпечне і комфортне майбутнє".

Портал SOZI  - тільки перевірена актуальна інформація для тих, хто впорядковує країну:

 • норми облаштування доріг і прилеглих територій
 • технічні характеристики для тендерів: правильне повний опис за розмірами, матеріалом і схемами, а також інформацію по установці
 • норми благоустрою для проектувальників (для прорахунку бюджету проекту).

Велике будівництво - великі плани!

"Велике будівництво" - національний спільний проект Президента і уряду України. Його мета - спорудження доріг та інфраструктурних об'єктів по всій країні. Це не менше 100 шкіл, 100 дитячих садків, 100 спортивних об'єктів, 200 прийомних відділень невідкладної медичної допомоги. А також ремонт і будівництво 6,5 тис. Км доріг міжнародного, національного та місцевого значення. Уже в 2020 р в рамках проекту планується ввести в експлуатацію перші 4000 км.

Як будівництво доріг змінює обличчя країни

Важливість доріг в сучасній інфраструктурі складно переоцінити. І звичайно ж, у нинішньої ініціативи Володимира Зеленського чимало історичних аналогів. Так, через десяток років після закінчення Другої світової, президент США Дуайт Ейзенхауер оголосив будівництво Федеральної системи швидкісних магістралей першочерговим державним завданням. Нові траси, повністю змінивши зовнішність країни, дали потужний старт її економічному розквіту. Згодом, в своїх мемуарах Ейзенхауер писав: "Вплив цього проекту на американську економіку настільки велике, що не піддається обчисленню". Згідно з дослідженнями, мережа доріг Interstate, в яку вклали 129 млрд доларів, принесла Сполученим Штатам більше $ 2100 млрд вигоди, підвищивши ефективність виробництва, знизивши роздрібні ціни і зменшивши аварійність.

Велике будівництво - проект для людей

Але проект "Велике будівництво" - це не тільки дороги. "Велика Будівництво і нова інфраструктура - це не про гроші, не про цеглу, не про асфальт і не про бетон. Велика Будівництво і нова інфраструктура - це завжди про людей. Про тих людей, які цією інфраструктурою будуть користуватися. І про тих людей, які цю інфраструктуру створюють фізично кожен день. " Юрій Голік, координатор проекту.

Тобто - про нас з вами. Які кожен день переходять вулиці, переповнені автомобілями. Шукають вільне місце для парковки. Стикаються з хаотичними потоками людей на вулицях в години пік, в супермаркетах, торгових центрах, на вокзалах і аеропортах. Гуляють з колясками в скверах, парках і дворах. Йдуть зустрічати своїх дітей зі школи: адже безпека на дорозі - головний предмет батьківської турботи.

І загадкове слово інфраструктура - це спектр всіх "цивілізаційних благ" там, куди ми повертаємося з подорожей, поїздок до моря, після того, як погостювали у родичів і друзів. Всі ми повертаємося Додому.

Тому і безпечні дороги, і упорядковані прилеглі території - це теж частина нашого дому, частина нашого життя. І - не проста частина, а основна, визначальна - яким воно, наше життя, буде.

Три кита щастя - комфорт, затишок, безпека.

Все в світі відносно. І мрії про щастя у кожного - різні. Але чомусь ніхто не мріє стати хворим, або жити в небезпечному місці. Тому спочатку, прагнення до будь-якого щастя реалізує базову потребу кожної людини в безпеці і комфорті.

Ми не хочемо, щоб відкритий каналізаційний люк був позначений невидимою в темряві стирчить палицею. Щоб проїжджу частину поруч з будинком, відділяв від тротуару всього лише маленький непомітний бордюрчик. Щоб погано помітні саморобні бетонні лежачі поліцейські шкодили підвіски наших авто. Щоб вандали розбивали паркові ліхтарі, а ліхтарні опори рясніли  строкатими оголошеннями.

Ми хочемо сучасне вуличне обладнання: жити в світлих затишних мікрорайонах. Де вечорами ландшафт м'яко підсвічують вуличні ліхтарі. Де по дорозі в під'їзд не потрібно протискуватися між хаотично розташованими на тротуарі машинами. Щоб до бордюрів примикали пандуси - спеціальні заїзди / з'їзди на бордюр. Щоб доступ на територію двору контролювали шлагбауми, і у кожної машини - своє місце для паркінгу. Щоб людей зі слабким зором про зміну напрямку руху та перешкоди попереджала напрямна тактильна плитка. Щоб велосипедисти насолоджувалися безпечною їздою по велодоріжках. Адже Україна - це частина Європи. І євроінтеграція - це не тільки відповідне ДСТУ і нормам шляхове обладнання, обладнання для парковки, благоустрій міських і дворових територій. Але і - наша з вами позиція, і бажання щось змінити. Це - наша справа!

Велике будівництво - компетентні органи

Інстанції, які відають знаходяться питаннями, пов'язанними з поліпшенням якості життя: будівництво, реконструкція та ремонт доріг, благоустрій міських і дворових територій, безпека на дорогах та вулицях.

Центральний апарат

Державне агенство автомобільних доріг України та підпорядковані підприємства:

 • АТ "ДАК "Автомобільні дороги України"
 • ДП "Держдор НДІ ім. М. П. Шульгіна"
 • АТ "ДАК "Автомобільні дороги України"
 • ДП "Укрдіпродор"
 • ДП "Укрдорзв`язок"
 • ДП "Укрдорінвест"
 • ДП "Науково-технічний центр "Дорожній контроль якості"
 • ДП "Укрголовмост-експертиза"
 • ДП "Навчальний центр по підготовці, перепідготовці та підвищення кваліфікації кадрів".

Міністерство інфраструктури УкраїниМіністерство розвитку громад та територій УкраїниМіністерство охорони здоров'я України, Міністерство освіти і науки України. 


Регіони

Регіональні державні адміністрації - виконавчі комітети обласних, міських, районних рад, сільські ради, профільні та комунальні підприємства підприємства на їх балансі (районні, міські та обласні шляхово-експлуатаційні управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них; спеціалізовані монтажно-експлуатаційні дільниці з організації дорожнього руху; житлові управляючі компанії; регіональні служби управління автомобільних шляхів; спеціалізовані підприємства зеленбуду, зеленгоспу, благоустрою; транспортні підприємства тощо).

М. Київ

КДМА, Департамент транспортноїінфраструктури:

Комунальна корпорація "Київавтодор", КП "Автодорсервіс",КП "Кіївавтошляхміст", КП "Учбово-курсовий комбінат", КП електромереж зовнішнього освітлення міста Києва "Київміськсвітло", КП "Шляхово-експлуатаційні управління (ШЕУ) по ремонту та утриманню автомобільнихшляхів та споруд на них" у районах м. Києва КП ШЕУ "Магістраль", КП "Дирекція будівництва шляхово - транспортних споруд м. Києва", КП "Центр організації дорожнього руху" (ЦОДР), КП міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) та ін.

Велике будівництво - це...

Термінологія ДСТУ, ДБН, ТУ

Швидкісне шосе - це

Швидкісне шосе - це "автомобільна дорога, що має не менше ніж дві смуги руху в кожному напрямку, напрямки руху відокремлені один від одного розділювальною смугою, може перетинати в одному рівні інші автомобільні дороги, має огородження на розділювальній смузі" (зміна № 1 ДБН В.2.3-4:2015, п. 3.1.37.)

Автомагістраль - це

Автомагістраль - це "автомобільна дорога, яка має чотири і більше смуг руху, огородження на узбіччях і розділювальній смузі, перетинає в різних рівнях інші дороги, залізничні і трамвайні колії, пішохідні і велосипедні доріжки, шляхи проходу тварин та обгороджена сіткою або іншим видом огорожі, що мінімізує можливість несанкціонованого доступу на дорогу тварин та людей" (ДБН В.2.3-4:2015).

ЗЗШР - це

ЗЗШР - це "заходи із зниження швидкості руху". Застосування конструктивних елементів дороги, які призначені для зниження швидкості транспортного засобу та підвищення уважності водія (Зміна№ 1 ДБН В.2.3-4:2015, пп. 3.2, 3.1.34)

Пересувний знак-сигналiзатор небезпеки - це

Пересувний знак-сигналiзатор небезпеки - це тимчасовий технiчний засiб органiзацiї безпеки дорожнього руху, призначений для позначення мiсця безпосереднього виконання дорожнiх i аварiйних робiт, а також мiсця проведення робiт у темну пору доби на дiючих дорогах, вулицях, залiзничних переїздах. 

У разi задовiльних погодних умов, у свiтлу пору доби, при проведеннi робiт на дiлянцi дороги протяжнiстю менш нiж 100 м, знак небезпеки дозволяється не застосовувати. (СОУ 45.2-00018112-0062006 п. 5.1)

Недостатня видимість - це

Недостатня видимість - видимість автомобільної дороги у напрямку руху менше нормативної (ДСТУ Б А.1.1-100:2013 Автомобильні дороги. Терміни та визначення понять, п. 4.7.9).


sozi.com.ua Sozi Київ - товари для благоустрою міст, вулиць, дворів, територій та доріг 4.7.9 

Напрямний дорожній стовпчик солдатик, траса Н-26, Харківська область
Велике будівництво Україна в Харківській області проведе ремонт і будівництво 276,2 км доріг державного значення. Велике будівництво Україна - стовпчики пластикові напрямні при дорожніх роботах, трас..
Як з нульовим бюджетом упорядкувати свій двір?
Переплітаючи Україну мережею великих і маленьких доріг, проект "Велике будівництво" створює нові норми, що стирають не тільки відстані, але і - кордони між містами і селами. Поступово відходять у небу..
Белике будівництво на догоду пішоходу
Кажуть: життя це дорога. Кожен по-своєму розуміє цю фразу. Практично, все наше життя проходить в дорозі: ми або за кермом, або пішоходи. І хоча, в загальноприйнятому сенсі, будь-яка дорога - спосіб ді..
Ну подумаеш — Кипр
А я хочу потрапити на Кіпр.Ну подумаєш - Кіпр.Тільки й того. Виявляється, складно уявити, скільки навколо цікавого, чого зазвичай не помічаєш, зайнятий своїми думками.Я не про метушню із квитками і зб..